Kontakt Prevencia šikanovania Novinky Projekty školy Zásady ochrany osobných údajov Kam po základnej?
  • 2% pre Občianske združenie Pre - ŠKOLU

Vážení rodičia a priatelia školy.

Blíži sa obdobie, kedy môžete rozhodnúť o poukázaní podielu  zaplatenej dane. Aj v tomto roku máte možnosť finančne podporiť Občianske združenie Pre - ŠKOLU.  Potrebné tlačivá si môžete vypýtať u triednych učiteľov v ZŠ a MŠ, v kancelárii ZŠ, alebo si ich môžete stiahnuť z web stránky školy.

Finančné prostriedky používame na:

• skvalitnenie vychovno -  vzdelávacieho procesu v MŠ a ZŠ zakúpením didaktických  pomôcok, kníh, a učebných materiálov, materiálneho zabezpečenia školy, podporu exkurzií a  mimoškolskej činnosti, na  finančné zabezpečenie školských akcií.

Ako postupovať:

• Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane.
    • Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov.
    • Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na Daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo ich doneste do školy a my to za Vás na Daňový úrad odnesieme .
    • Za Vaše príspevky Vám veľmi pekne ĎAKUJEME :)
    • Tlačivá na stiahnutie:
  • Deň narcisov

V základnej škole sa vyzbierala suma 174€. Spolu s materskou školou sme vyzbierali 474€.

Za príspevky všetkým srdečne ďakujeme.

• Noc s Andersenom 2024 v našej škole
  • Zápis do 1. ročníka

Oznamujeme rodičom prváčikov, že vzhľadom na to, že v šk. roku 2024/2025 otvárame 2 triedy prvého ročníka,  máme ešte 5 voľný miest. Prijmeme aj deti z iného obvodu.

• Zápis detí do materskej školy

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Fintice oznamuje rodičom, že zápis detí do MŠ na šk. rok 2024/2025 sa uskutoční v termíne od 02. 5. 2024 do 15. 5. 2024.

Ďalšie informácie k zápisu detí do MŠ nájdete v prílohách:

• Zápis do 1. ročníka

Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí prišli zapísať svoje dieťa do 1. ročníka, za prejavenú dôveru a tešíme sa na stretnutie 2. septembra 2024.

Foto zo zápisu nájdete vo fotoalbume :)

• Zápis do 1. ročníka ZŠ pre šk. rok 2024/2025
  • Informácie k zápisu do 1. ročníka pre šk. rok 2024/2025
  • Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

Naša žiačka Emka Chovancová získala 2.miesto v okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína.Srdečne blahoželáme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín.

• Čítajme si 2024

Linka detskej istoty organizuje už 15.ročník čitateľského maratónu.Aj naša škola sa zapojila do tohto  celoslovenského detského čitateľského maratónu Čítajme si 2024.

• Príjemné prežitie veľkonočných sviatkov

Veľkonočné prázdniny pre žiakov ZŠ od 28.3.- 02.04.2024.

Nástup do základnej školy 03.04.2024 (streda).

• Deň Downovho syndrómu

Deň 21. marec je svetovým dňom Downovho syndrómu. Aj tento rok sme sa zapojili do "Ponožkovej výzvy," aby sme šírili povedomie o ľudskej inakosti, s ktorou sa v živote stretávame a vyjadrili ľuďom s Downovým syndrómom spolupatričnosť a sympatie.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Downovho syndrómu.

• Ako poskytnúť prvú pomoc?

Našu školu opakovane navštívili študenti prvého ročníka Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti z Prešovskej univerzity, aby nám ukázali pravidlá poskytovania prvej pomoci.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň vody.

Dňa 22.3.2024 sme si pripomenuli Svetový deň vody. Bol to už tradične "modrý deň" v modrom oblečení so zdravým pitným režimom. Žiaci 8.A pripravili v rámci tohto dňa rovesnícke vzdelávanie a kvíz o vode pre svojich mladších aj starších spolužiakov.

• Turistický krúžok - Kapušanský hradný vrch

Do fotogalérie bol pridaný nový album Turistický krúžok - Kapušanský hradný vrch .

• Divadelné predstavenie Zlaté kura v podaní hercov Divadla Jonáša Záborského v Prešove.
  • Exkurzia v Krajskej knižnici P.O.Hviezdoslava v Prešove

Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia v Krajskej knižnici P.O.Hviezdoslava v Prešove.

• Mobilné planetárium v ŠKD
  • Beseda so spisovateľom v ŠKD

Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda so spisovateľom v ŠKD .

Svojou návštevou nás poctil p.Dávid Dziak a predstavil nám svoju básnicku tvorbu ako aj knihu s názvom Poď do rozprávky.

• Výhercovia výtvarnej súťaže Fúra s.r.o

Žiačky našej školy - Sofia Jusková, Kristína Tuhrínová a Lea Högerová sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásila Fúra s.r.o. Ich práce boli ocenené a zverejnené v kalendári  na rok 2024.  Kristínku potešili nielen ďakovným listom, ale aj mobilom. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov.

strana: